SERDAR ÖZDEMİR

Yöntem Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

Yöntem Koleji Yönetim Kurulu Başkanı SERDAR ÖZDEMİR

Yöntem Koleji Yönetim Kurulu Başkanı SERDAR ÖZDEMİR

Eğitimin her kademesinde büyük başarılara imza atan eğitmenler Yöntem Kolej’inde bir araya gelerek Türkiye’nin geleceğine yön verecek liderler yetiştirmeye başlıyor. Yöntem Koleji sadece akademik başarıyı değil sanatsal ve sportif başarıyı da destekleyici, geliştirici bir rol benimsiyor. Öğrenciler Yöntem’le kariyer sahibi ama aynı zamanda sportif, sanatçı kişilikleriyle de bu ülkeye hizmet etme yolunda adım atıyor.. Röportajımız Özel Yöntem Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özdemir’le…

 

Yöntem Türkiye’nin markası olacak

 

Özel Yöntem Koleji nasıl bir misyonla kuruldu?

Özel YÖNTEM Koleji, 20 yıldır eğitimin her kademesinde emek vermiş öğretmenlerin bir araya geldiği bir kurumdur. Milli Eğitim Bakanlığının ve ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlara binlerce öğrenci hazırlamış ve yüzlerce Türkiye birincileri çıkarmış bu öğretmen kadrosu, ilk günkü eğitim aşkıyla bugün de çalışmakta. Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, içinde yaşadığımız yüzyıla yakışır eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslararası standartlara uygun; yabancı dil, teknoloji, bireysel ve sosyal gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip öğrenciler yetiştiren ve onlara özgün bireyler olduklarını fark ettirerek hayata hazırlayan eğitim kurumlarından biridir.

Temel olarak nasıl bir eğitim sistemi uyguluyorsunuz?

Okulumuzun nitelikli, dinamik eğitim ve yönetim kadrosu, yalnızca bilgi vermeyi değil, öğrencilerimizin edindiği bilgileri kavrayarak kullanmasını, analiz-sentez yapmasını amaçlayan “Tam Öğrenme” ve “Yaparak, Yaşayarak Öğrenme” modelleriyle öğrenci merkezli eğitim sistemini temel alıyor. Çalışmalarımız da oluşturduğumuz bu eğitim sistemi çerçevesinde planlanıyor.

Sadece akademik çalışmalar değil, sanatsal ve sportif çalışmalara da büyük ağırlık veriyorsunuz. Bunu neden önemsiyorsunuz?

Bizler sadece akademik başarının ön planda olduğu bir okul olmayacağız. Akademik olarak zirvede olan öğrencilerimizin sanatsal ve sportif alanlarda da zirvede olmasını istiyoruz. Biliyoruz ki sanatsal ve sportif alanlarda başarılı olan insanlar aynı zamanda akademik başarıyı da yakalıyor. Bu okulda her öğrencimiz, sanatsal ve akademik alanlarda “en iyisi” olacaktır. Çünkü Yöntem Koleji bunun için eğitime merhaba dedi.

Dershanecilik geçmişinizin avantajını yaşıyor musunuz?

Özel Öğretim Kursu ve Öğrenci Etüt Merkezi olarak hem TEOG ‘da hem de YGS-LYS’de Türkiye dereceleri çıkardık. Dershanecilik tecrübemiz, Yöntem Kolejinin de ne kadar başarılı olacağını işaret ediyor.

Başarıyı elde etme konusunda vazgeçilmezleriniz nelerdir?

Yöntem Kolejinde etkin bir rehberlik ve kişisel eğilim tespiti yapılmaktadır. Okul-Veli-Öğrenci üçgeninde başarı kaçınılmazdır. Kolejimizde de bu sacayağı bizim hareket noktamızdır. Her öğrenciyle sanatsal ve akademik anlamda bire bir ilgilenilmektedir. Tecrübeli rehberlik servisimiz ve alanında uzman öğretmenlerimiz velilerimizle her alanda iş birliği içindedir.

Burada mezun olacak öğrencilerinizin nasıl bir profilde olmasını istersiniz?

Yöntem Kolejinde mutlu, başarılı ve lider ruhlu bireyler yetişmektedir. Amacımız, vatanını, bayrağını seven; manevi değerlerini kaybetmeyen, yaptığı iş her ne olursa olsun “en iyisini yapan” bireyler yetiştirmektir.

Öğrenciler Yöntem Koleji’ne adım attıkları an neyle karşılaşacaklar?

Öğrencilerimizin okulumuza geldiğinde karşılaşacakları ilk şey “sevgi”dir. Mevlana diyarında sevginin ve hoşgörünün en fazla olduğu yer Yöntem Koleji olacaktır. Sevgiye dayalı bir disiplin ve hoşgörü ortamını, eğitimin olmazsa olmaz koşulu kabul ediyoruz. Ancak; sevmenin şımartmak, hoşgörünün de disiplinsizlik demek olmadığını ayıran ince çizgiyi yakalamanın gerçek ustalık olduğuna inanıyoruz. Tıpkı gerçek güzellik ve farklılıkların ayrıntılarda gizli olduğu gibi. Çocuklarımız; paylaşmayı, dayanışmayı, problemleri yerinde ve zamanında çözmeyi burada yaşayarak öğrenecekler.

Hedefleriniz neler?

Yöntem Koleji ilerleyen zamanlarda sadece Konya ‘da değil Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veren ulusal bir marka olacaktır. Tüm planlamamız bu hedef üzerine yapılmakta.

Add comment

6 × = 12